FNTT ATSKLEIDĖ SUKČIAVIMO ES LĖŠOMIS ATVEJĮ TRAKŲ RAJONE

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame du asmenys įtariami sukčiaudami įgiję stambią Europos Sąjungos paramą kaimo turizmo veiklos skatinimui.

 

Tyrimo metu nustatyta, kad Trakų rajono gyventojas, nupirkęs bendrovę, paskyrė fiktyvų vadovą vilnietį, vairuotoju dirbantį kitoje įmonėje, kuris jo nurodymu falsifikavo įmonės dokumentus, kasos išlaidų orderius, PVM sąskaitas faktūras ir kitus apskaitos dokumentus. Remiantis šiais dokumentais, bendrovės vardu Nacionalinei mokėjimo agentūrai buvo pateikti du prašymai paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“. Prašymuose pateikti neteisingi duomenys apie tinkamas finansuoti išlaidas leido apgaule įgyti teisę į 60 tūkst. Eur ES paramą.

 

Šiaulių apygardos prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, ikiteisminio tyrimo byla perduota Telšių apylinkės teismo Telšių rūmams. Tyrime įtarimai pareikšti pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo, aplaidaus apskaitos tvarkymo ir sukčiavimo. Griežčiausia numatoma bausmė pagal šiuos straipsnius – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų (dėl sukčiavimo).

 

Griežtai draudžiama Trakietis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.231.220.225.

Rašyti

Portalo Trakietis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Trakų rajono mikroįmonėms - 423 tūkst. eurų subsidijų suma

2020 m. gegužės 21 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Vilniaus AVMI) informuoja, kad maždaug 230 Trakų...

TRAKŲ MIESTO VYTAUTO G. IR KARAIMŲ G. (VIEŠŲJŲ ERDVIŲ) ŽELDINIŲ TVARKYMO KONCEPCIJA

Kviečiame Trakų miesto bendruomenę susipažinti su naujai parengta Vytauto ir Karaimų gatvių (viešųjų erdvių) želdinių tvarkymo koncepcija.