Mažieji lentvariečiai renka Metų knygą

 Įsibėgėjusakcijai ,,Metų knygos - 2019‘‘ rinkimai, naujai įsikūrusioje Lentvario miestobibliotekoje sausio 9 dieną apsilankė rašytoja, dramaturgė, teatro kritikėDovilė Zavedskaitė, kurios knyga vaikams ,,Lietus ir skafandras“ pretenduojatapti Metų knyga. Ši knyga - penktojo  Nacionalinio vaikų literatūros konkursoantrosios premijos laimėtoja. Ją išleido Labdaros ir paramos fondas ,,Švieskimevaikus“.                     
  Knygoje „Lietus irskafandras“ pasakojama apie mergaitę, kuriai labai trūkstapaprastų vaikiškų malonumų. Jiapvilkta skafandru, kadangi yra alergiška vandeniui. Mergaitė užkalbina lietųir kviečia jį keliauti į dykumą. Pakeliui jiems nutinka daug nuotykių ir tikkelionės pabaigoje lokys savo sena išmintimi paaiškina, kad neverta ieškoti tosdykumos, užtenka ją pajausti, įsivaizduoti. Tai graži ir šviesi knyga apie neįprastądraugystę ir užsispyrimą, apie tėvų baimes ir rūpestį dėl mažųjų, apie mėgavimąsigyvenimu ir drąsą patirti pasaulio įvairovę bei grožį.  
Į susitikimąsu knygos autore atskubėjo Lentvario pradinės mokyklos ketvirtokai ir LentvarioMotiejaus Šimelionio gimnazijos penktokai su mokytojomis. Rašytojasugalvojo pristatyti savo knygą žaidimų pagalba, šiltai ir betarpiškaibendraudama su vaikais.
Renginio pradžioje Dovilė papasakojo vaikamsapie savo neįprastą kelionę, kai jos metu kasdien lijo lietus, o grįžus namolietus liovėsi. Viešnia paprašė ir vaikų pasidalinti savo istorijomis apielietų, o už tai jie buvo apdovanoti knygelėmis. Vėliau rašytoja pristatė savoknygos veikėjus mįslių pagalba - surengė mįslių konkursą. Už teisingą atsakymąvaikai gavo po tašką, o nugalėtojų vėl laukė dovanos. Daugiausiai taškų mįsliųkonkurse surinko Nojus, kuris ir gavo rašytojos knygelę su autografu.                     
Įveikusmįslių konkursą mokiniams buvo pasiūlytas kitas žaidimas: traukti iš krepšeliolapelį su pateiktu klausimu. Klausimai buvo įdomūs ir verčiantys susimąstyti, ouž atsakymą kiekvieno laukė dovana – knyga. Vaikai turėjo atsakyti, kokį vienądaiktą pasiimtų į negyvenamą salą, kokį vieną supergebėjimą pasirinktų, kokiugyvūnu ar reiškiniu norėtų pavirsti ir t.t.
Mažiesiems dalyviams atsakius į visusklausimus, jie patys turėjo daugybę nesibaigiančių klausimų rašytojai. Domėjosi,kaip rašytoja pradėjo savo kūrybinį kelią, kaip išgarsėjo, ar šeimoje buvorašančių, ar rašys kitą knygą, ar patinka vaikiškas knygas skaityti, kokiepatinka dainininkai ir dar daugybę klausimų. Iš viešnios atsakymų sužinojome,kad ji jau parašiusi antrą knygą apie berniuką, kuris dirba miesteliopaštininku. Knyga greitu metu turi pasirodyti, o tuo metu rašytoja jau rašotrečią knygą. Vaikams rašytoja linkėjo būti drąsiems, siekti savo tikslų,neužsidaryti savo ,,skafandruose“.                     
Baigiantissmagiam susitikimui, vaikai dėkojo už įdomų ir linksmą knygos pristatymą, prašėautografų, o autorė žadėjo vėl atvykti su savo naujomis knygomis.  Trakų viešosios bibliotekos
 Lentvariofilialo vyr. bibliotekininkė Violeta PupelienėGriežtai draudžiama Trakietis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 184.72.102.217.

Rašyti

Portalo Trakietis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Po vaikų atostogų grįžtama prie nuotolinio mokymo

Grįžę po žiemos atostogų 1–12 kl. Trakų rajono mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, kaip buvo numatyta gruodžio 16 d. Vyriausybės nutarime.

Sveikina Naujųjų metų proga!

Mieli Trakų krašto žmonės,