PRISTATYTA PROFESORIAUS BRONIAUS GENZELIO MONOGRAFIJA „LIETUVOS KULTŪROS ISTORIJA“

Lapkričio 12 d. Trakų viešojoje ir Aukštadvario bibliotekose surengtas Kovo 11-osios akto signataro, Lietuvos filosofo, ilgamečio Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus habil. dr. Broniaus Genzelio monografijos „Lietuvos kultūros istorija“ pristatymas.

Knygos pristatyme dalyvavo redaktorius Antanas Rybelis, Lietuvos kultūros tyrimo instituto mokslo darbuotojas dr. Vytautas Rubavičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto doc. dr. Algimantas Jankauskas.

Redaktorius A. Rybelis trumpai supažindino susirinkusius su knyga. Profesoriaus B. Genzelio monografija „Lietuvos kultūros istorija“ apima Lietuvos kultūros raidą nuo jos ištakų iki mūsų dienų.

Ši monografija – tai knyga, kuri padeda geriau pažinti Lietuvos kultūros istoriją, suvokti savo šaknis, prisideda prie tautinės savimonės, patriotiškumo ugdymo ir lietuvybės, kaip svarbiausios vertybės, puoselėjimo. Joje atskleidžiamos Lietuvos kultūros egzistavimo sąlygos, jos raida ir transformacijos. Autorius skiria ir aptaria tris kultūros raidos tarpsnius: etnotautinį (pagoniškąjį), integracinį (orientacija į krikščioniškąją kultūrą) ir savasties suvokimo ir tapsmo (atgimimo). Knyga parašyta paprasta kalba, ji bus įdomi ir plačiajai visuomenei.

Savo mintimis apie valstybės ir tautiškumo pamatus, kultūros ir visuomenės savimonę, kultūros galią ir svarbą dalinosi filosofas V. Rubavičius. Doc. dr. A. Jankauskas pabrėžė knygos aktualumą, idėją, lietuvybės kodą, istorijos matymą. Profesorius B. Genzelis papasakojo apie knygos parašymo aplinkybes. Dėstydamas Lietuvos kultūros istoriją Lietuvos, Lenkijos universitetuose profesorius sukaupė daug medžiagos, kuri ir tapo knygos pagrindu. Taip pat pasidalino mintimis apie tai, kas jį jaudina šiuo metu, apie vyraujančias jam nepriimtinas tendencijas.

Susitikime dalyvavo ir savo mintimis apie knygą pasidalino prof. Dobilas Kirvelis.

Profesorių B. Genzelį pasveikino ir daug šiltų žodžių tarė Trakų rajono laikraščio „Trakų žemė“ ir „Voruta“ leidėjas, steigėjas, vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius.

Susitikimo metu susirinkusieji galėjo įsigyti B. Genzelio knygų su autoriaus autografu.

Po susitikimo su trakiečiais profesorius išskubėjo į susitikimą Aukštadvaryje.

Pristatydamas naują savo knygą „Lietuvos kultūros istorija“ aukštadvariečiams prof. B. Genzelis prisiminė savo darbą Lenkijos, Vokietijos universitetuose, dėstant būtent šią discipliną. Knygos redaktorius A. Rybelis panagrinėjo leidinio struktūrą, apibūdino jo pagrindines dalis, papasakojo apie ilgą išleidimo kelią. Poetas, filosofas V. Rubavičius patraukė susirinkusių dėmesį aktualiomis įžvalgomis apie kultūrą šiandien, tautinį tapatumą ir sveiką nacionalizmą.

Knygos pristatyme dalyvavę Aukštadvario kultūros, švietimo darbuotojai, šviesi miestelio inteligentija gavo peno apmąstymams apie kultūros vietą valstybės ir žmogaus gyvenime.

Susipažinti su B. Genzelio monografija „Lietuvos kultūros istorija“ galėsite Trakų viešojoje bei Aukštadvario bibliotekose.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė,

Ramunė Jarmalavičiūtė

Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė

Griežtai draudžiama Trakietis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.235.107.209.

Rašyti

Portalo Trakietis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Jūsų oda ir plaukai gali parodyti, ar jums trūksta mineralų

Gan plačiai paplitusi nuomonė, kad paauglių odos, plaukų ir nagų problemas lemia hormonų pusiausvyros sutrikimas. Vis dėlto, jei jų mityba net...

Skambiai prasideda XVI „Trakų fanfarinė savaitė“

Kaip jau tapo įprasta, paskutiniąją liepos savaitę senojoje Lietuvos bei šiųmetinėje Lietuvos kultūros sostinėje – Trakuose – nuo ryto ik...