Susitikimas su Pauliumi Norvilu Lentvaryje

Lentvario miestobiblioteka tęsdama renginių ciklą, skirtą ,,Metų knygos 2019“ rinkimams, sausio15 d. pakvietė savo mažuosius skaitytojus į susitikimą su knygos „Stryktpastrykt!” autoriumi Pauliumi Norvilu.
Ši linksma paveikslėliųknyga apie šiuolaikinį kiškį Steponą – penktojo Nacionalinio vaikų literatūroskonkurso (2017 m.) Debiuto premijos laimėtoja. Iliustracijas knygai kūrė JurgaŠulskytė, nuolatinė literatūriniožurnalo „Laimiukas“ dailininkė.
Autorius gimė 1985 Kaune.2009 m. baigė ekonomikos magistrantūrą Vilniaus universitete. Pauliaus eilėraščiaiir proza spausdinami nuo 2004 m. įvairioje kultūrinėje spaudoje, almanachuose. Jisparašė ir išleido keturias poezijos knygas ir vieną knygą vaikams. Rašytiknygas yra labiau autoriaus hobis, nei pragyvenimo šaltinis.
Į  knygos pristatymą atvyko gausus vaikų būrys.Tai Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“, lopšelio-darželio „Svajonėlė“ irLentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos priešmokyklinės grupės auklėtiniai.
Paulius Norvilapristatydamas savo knygutę „Strykt pastrykt!” pasakė, kad ji yra skirtapradedantiems skaityti vaikams arba skaityti kartu su tėveliais.  Rašytojas pasakojo, kad buvo laikas, kai jamnesisekė parašyti knygos, todėl jis sugalvojo istoriją, kaip kiškis rašė knygą.Knygutę parašė per pusdienį.
 Pauliaus Norvilo knygos personažas KiškisSteponas niekaip negalėjo sugalvoti knygai pavadinimo, todėl pavadino tiesiog„Strykt pastrykt!”. Kiškis žinojo, kad knyga turi patikti, ne tik jam, bet irskaitytojams. Todėl  sugalvojo paskaitytisavo parašytą knygą kitiems miško gyventojams ir sužinoti jų nuomonę. Miškožvėreliai davė jam patarimų: meškai trūko medaus ir bičių, ežiui – obuolių,šernui – gilių, voverei – paveikslėlių, lapei trūko skyriaus apie prabangą irmadingus drabužius, vilkui pritrūko skyriaus apie įrankius, o karvei – apieskraidančius robotus. Tik kiškio šeimynai nepritrūko nieko ir knyga labaipatiko. Taigi kiškis labai džiaugėsi tuo ir suprato, kad nieko nėra neįmanomo,jei labai labai nori.
Smagi, lengva, kiekironiška istorija, spalvotos Jurgos Šulskytės iliustracijos perteikiapagrindinę knygutės mintį – kaip nelengva nežinomam autoriui parašyti ir išleistiknygą. Tačiau nereikia nusiminti ir nuleisti rankų susidūrus su sunkumais.
Vėliau vaikai pradėjoklausinėti, kaip ir kodėl Paulius Norvila pradėjo rašyti knygas, kiek laikoužtrunka rašymas, kas sunkiausia rašant. Autorius atsakė į visus klausimus, padovanojovaikams savo atvežtų knygučių, kuriose su malonumu paliko autografus. Lentvariečiaipalinkėjo Pauliui Norvilai parašyti dar daugiau puikių knygų vaikams ir vėldalyvauti bei laimėti „Metų knygos“ rinkimuose. 
Trakų viešosiosbibliotekos Lentvario filialo

vyr. bibliotekininkė Inesa DaunaravičienėGriežtai draudžiama Trakietis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.236.74.69.

Rašyti

Portalo Trakietis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Iki rugpjūčio 20 d. pratęsiamas GPM dalies paramai prašymų teikimo terminas

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad pratęsiamas gyventojų pajamų mokesčio (toliau - GPM) dalies skyrimo paramai ter...

10 patarimų, kurie padės apsaugoti dviratį nuo vagių

Dviračių sezonas jau įsibėgėjo ir šimtai dviratininkų mina miestų ir miestelių gatvėse kiekvieną dieną. Tačiau sezonas prasidėjo ne tik ...