Trakų rajono savivaldybė iš lokalaus pereina į visuotinį karantiną

Trakų rajono savivaldybė iš lokalaus karantino, kuris buvo numatytas iki lapkričio 11 dienos, pereina į visos valstybės mastu lapkričio 4 dieną paskelbtą visuotinį karantiną.

Jis įvedamas nuo lapkričio 7 dienos 00:00 valandų ir truks mažiausiai tris savaites iki lapkričio 29 dienos 24 valandos.

Trakuose –  mobilus koronaviruso patikros punktas

Nors mūsų rajone susirgimai COVID-19 nekyla drastiškai, kol kas nėra didesnių proveržio židinių, tačiau padėtis negerėja, kaip to norėtųsi. Lapkričio 4 dienos duomenimis, savivaldybės teritorijoje buvo 77 koronavirusu sergantys asmenys, dauguma jų gydosi namuose.

 Siekiant veiksmingiau pažaboti ligos plitimą, Trakuose bus įrengtas mobilus koronaviruso patikros punktas, į kurį galės kreiptis visi nekarščiuojantys asmenys, prieš tai paskambinę tel. 1808. Punktas įsikurs Karaimų g. 66 (automobilių stovėjimo aikštelėje priešais „Senąją kibininę“), dirbs pirmadieniais 12–16 val., trečiadieniais 14–18 val., penktadieniais 8–12 val. Punktą numatoma atidaryti jau ateinančią savaitę.  

Kas keičiasi visuotinio karantino metu ?

Atsiranda dar daugiau ribojimų. Visuotinio karantino metu nevyks jokie kultūros renginiai, sporto varžybos,  maistas viešojo maitinimo įstaigose teikiamas tik išsinešti. Apribotas socialinis bendravimas – viešose vietose bus galima susitikti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. 

Siūloma nerengti asmeninių švenčių privačiose erdvėse arba jas organizuoti dalyvaujant ne daugiau nei 10 asmenų dėvint kaukes. 

Kaip saugomės?

Apsaugines veido kaukes visose viešose vietose privalės dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys. Kaukių dėvėti nereikės sportuojant atviroje erdvėje, aukštojo meistriškumo sporto pratybose ar varžybose, taip pat paslaugos teikimo metu, kai jos  negalima suteikti būnant su kauke, neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei, už gyvenamosios vietovės ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius.

Kaip dirbame?

Rajono savivaldybės administracija, jai pavaldžios įstaigos dirba nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Kaip mokomės?

Vaikai, kurie ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, lankys darželius ir mokyklas įprastai, o 5–12 klasių mokiniai tris savaites nuo lapkričio 9 d. mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu.

Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, išskyrus programas, kurias vykdant valdomi srautai, laikomasi atstumų, naudojamos apsaugos priemonės. Leidžiamas individualus ugdymas arba ugdymas lauke. Taip pat leidžiamas ugdymas ne didesnėmis kaip 5 mokinių grupėmis, kai vienam vaikui tenka 10 kv. m plotas.

Medicinos paslaugos nenutrūksta

Įprastai, kontaktiniu būdu bus teikiamos šios paslaugos: odontologijos, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros, vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą paslaugos, įsidarbinančių asmenų, siekiančių dirbti tokioje veiklos srityje, kurioje dirbant patiriamas atitinkamas kenksmingų rizikos veiksnių poveikis, profilaktinių sveikatos patikrinimų paslaugos.

Baigsime šventes švęsti

Kavinės, restoranai, kitos viešojo maitinimo įmonės tieks maistą tik išsinešti. Maisto parduotuvės ir vaistinės veikia įprastu režimu, kitų poreikių parduotuvės griežtai riboja pirkėjų srautus, užtikrindamos 10 kv. m plotą vienam pirkėjui.

Grožio paslaugų salonai, kirpyklos tęs darbą, griežtai paisydamos higienos reikalavimų. Privalomos kaukės, išankstinė registracija.

Uždaromi sporto klubai, masažų kabinetai, baseinai, SPA. Galima rengti tik individualias treniruotes lauke, laikantis 2 m atstumo. Išlieka leidimas sportuoti individualiai dviese arba su šeimos nariais.

Raginame laikytis šių ribojimų, saugoti save ir kitus, nes tik taip išvengsime ligos plitimo, sugrįšime į įprastą gyvenimą.

Trakų rajono savivaldybės informacija  

Griežtai draudžiama Trakietis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.229.142.104.

Rašyti

Portalo Trakietis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Praėjęs savaitgalis Viesų bendruomenėje praūžė audringai, kartu su saule, lietumi ir žaibais

Asociacija „Viesų bendruomenė“ vykdydama Birtų tarybos Active Citizens Lietuvoje, kurią įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės istitutas b...

MALTOS ORDINO PAGALBOS TARNYBOS 30-METIS LIETUVOJE: NUO VIENUOLIŲ RITERIŲ IKI TŪKSTANTINĖS SAVANORIŲ

Maltos ordino pagalbos tarnyba (maltiečiai) šiemet švenčia veiklos 30-metį. Ši sukaktis – puiki proga geriau susipažinti su maltiečiais, jų...